Ondřej Synek

Źádné blízké závody v dohledu

V Lucernu to nebyl můj den

V Lucernu to nebyl můj den
9. 7. 2017

Na Světovém poháru v Lucernu nevyšlo nedělní finále skifu Ondrovi zdaleka podle představ, když obsadil až 6. místo. Z vítězství se radoval Novozélanďan Robert Manson, který vyhrál naprosto suverénně skoro o čtyři vteřiny před druhým Kubáncem Angelem Fournierem.

Ondra si přitom v sobotu hlídal bezpečně postup ze semifinále, když skončil druhý právě za Mansonem. Do nedělního finále vůbec nepostoupil například Chorvat Damir Martin.

Ondra si premiérové vystoupení ve Světovém poháru v letošní sezóně představoval jinak. Chtěl otestovat soupeře kalibru Mansona či Fourniera, s nimiž ještě v roce 2017 nezávodil, ale myslel určitě daleko výš než na konečné 6. místo.

„Prostě to nebyl můj den. Byl jsem úplně bez energie. Vůbec nevím, proč. Jako to šlo včera lehce, tak dnes to bylo od startu těžké a trápil jsem se,“ přiznal Ondra.

„Finále mi nesedlo. Byl jsem od prvního tempa bez šťávy, úplně vycucanej... Ta frekvence vůbec nebyla podle představ. Přitom v sobotu jsem jel půlku závodu před Novozélanďanem a pak jsem šetřil síly. Ale dnes to bylo úplně jiné. Samotného mě to překvapilo. Prostě jsem to nebyl já,“ říkal Ondra. „Když jsem přijel do cíle, ani jsem nebyl moc zadýchaný. Vůbec jsem se nemohl dostat na svoje tempo,“ prozradil.

Z jednoho nezdaru nebude Ondra dělat žádnou tragédii. „Vím, že mám natrénováno dobře. Možná jsem byl trochu unavený, protože jsem neměl poslední tři týdny ani den volna. Prostě jsem zajel jeden nevydařený závod a není potřeba nic analyzovat. Musím si trochu odpočinout a líp se připravit na druhou část sezóny. Teď mě čeká týden přípravy na suchu v Krkonoších a 4. srpna odjíždím na dva týdny trénovat do Livigna,“ dodal Ondra.