Ondřej Synek

Źádné blízké závody v dohledu

Račice pro mě budou jedním z vrcholů sezóny, říká Ondra

Račice pro mě budou jedním z vrcholů sezóny, říká Ondra
8. 5. 2017

Už jen necelé tři týdny zbývají do veslařského mistrovství Evropy v Račicích, kde naostro vstoupí do sezóny Ondra Synek. Na domácí šampionát se hodně těší a věří, že tam prodá několikaměsíční tréninkovou dřinu.

Probíhá příprava podle plánů?

Všechno jde tak, jak má. Zdraví slouží a forma je taky celkem dobrá. Jel jsem kontrolky, které jsem bez problémů vyhrál. Pocitově to bylo dobré, i když šlo jen o takový test. Zvládl jsem to docela rychle a vydržel jsem celé dva kilometry v tempu, jaké jsem chtěl jet.

První Světový pohár v Bělehradě jsi o uplynulém víkendu podle plánů vynechal. Sledoval jsi ho alespoň v televizi?

Díval jsem se a dopadlo to celkem překvapivě. Vyhrál Švýcar Stahlberg před Chorvatem Martinem, třetí byl Srb Marjanovič. To, že vyhraje Švýcar, se nečekalo. On dosud jezdil párovou čtyřku a teď jel poprvé na skifu.

Bude na skifu pokračovat?

Prý to bude zkoušet, tak jsem zvědav. Je možné, že tam letos bude víc nových tváří, což může být zajímavé. Spíš by mě zajímalo, jestli je na tom Švýcar tak dobře, nebo Damir Martin tak špatně. Ale to ukáže až mistrovství Evropy v Račicích.

Nelituješ, že jsi ten Světový pohár kvůli otestování soupeřů vynechal?

Vůbec ne. Mně se to tam ani moc nelíbí, takže jsem dal přednost normálnímu tréninku a byl jsem i s dětmi na chalupě. Pro mě bude něco znamenat až ta Evropa. Tam se teprve naplno ukáže, jak kdo z nás na tom opravdu je.

Cítíš už s blížícím se termínem šampionátu nervozitu?

Jak jsem se v televizi teď díval na svěťák, trošku mě svrběly ruce. Ale nervózní nejsem, spíš natěšený. Dlouho jsem pořádně nezávodil, naposledy na olympiádě. Tak se moc těším, až to pro mě zase naostro začne.

Jak vysoko v sezóně stavíš mistrovství Evropy?

Nikdy jsem Evropě nepřikládal tu největší váhu, vždycky nad ní bylo mistrovství světa nebo olympiáda. Ale tím, že je to teď u nás doma, tak Evropu letos stavím rovnocenně s mistrovstvím světa. Tak velký závod jsem doma nikdy nejel a už ani nepojedu.

V rámci přípravy sis minulý víkend dal i závod Kola pro život v Hustopečích. Jaké té bylo?

Užil jsem si to parádně, i když na trati byla spousta bláta. Jak jsem těžkej, pořád jsem hrabal a musel jsem i dost kolo tlačit. Ale na to, že jsem na kole neměl skoro nic naježděno, to nedopadlo moc špatně. Celkově jsem byl na té nejdelší trase 61.

Počítáš i s nějakými dalšími závody horských kol?

Za týden pojedu na Kolo pro život do Boleslavi, ale ještě uvidím, jestli budu závodit nebo se tam jen podívám. Přece jen budou dva týdny do šampionátu a nechci se nějak zatavit. Ale v sezóně ještě určitě nějaké Kolo pro život pojedu, celkem jsem počítal tak se čtyřmi až pěti závody.