Ondřej Synek

Źádné blízké závody v dohledu

Do ME v Račicích s lodí v českých barvách!

Do ME v Račicích s lodí v českých barvách!
18. 5. 2017

Do mistrovství Evropy veslařů, které hostí ve dnech 26. - 28. května Račice, vyrazí Ondra Synek s lodí ve zbrusu novém designu v českých barvách.

„Loď jako taková je víceméně stejná, ale jinak polepená. Šampionát na domácí půdě je pro mě velkou událostí a chtěl jsem mít na lodi nějakou symboliku české vlajky. Proto jsem se rozhodl takhle. Návrh vzešel ode mě samotného, pak jsme si řekli nějaké představy a nový design byl na světě. Snad se bude fanouškům líbit,“ řekl Ondra.

Loď je opět z Německa, polep v národních barvách zařizovala jedna česká firma. Nová loď byla nejdříve jen v loděnici, ale teď už ji Ondra i testoval na vodě. „Doufám, že i nová loď přinese štěstí a dobře to dopadne,“ vzhlíží už Ondra k račickému šampionátu, kde bude jedním z favoritů mužského skifu.

„Bude to svátek nejen pro nás závodníky, ale i pro všechny české fanoušky. Mají jedinečnou šanci vidět špičkové veslování na vlastní oči a nejen v televizi. Veslařský šampionát u nás řadu let nebyl a dost možná už zase dlouho nebude, tak bych rád všechny pozval, ať dorazí a vytvoří co nejlepší kulisu,“ říká Ondra, který sám kupoval spoustu lístků pro rodinu i známé a těší se, že ho v akci naživo uvidí i jeho děti.